Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris

 

2019. gada 11. novembrī 8.a un 11.a klases skolēni kopā ar skolotājām O.Ksenzovu un L.Kolotikovu devās uz Nacionālo teātri, lai noskatītos izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2.teātris”, kur uzskatāmi iemūžināta Latvijas dibināšanas diena.

Lai valsts dibināšanas ideju padarītu izprotamāku un interesantāku jaunatnei, izrādi caurvija dažādi vizuāli specefekti un gaismu spēles. Skatītājiem tika piedāvāts ceļojums laikā, nokļūstot 100 gadus vecā pagātnē. Realitātes sajūtu palīdzēja uzturēt īpašas austiņas, kurās skanēja  draudzīgas balss komentāri par notiekošo uz skatuves. Apmeklētājiem tika piedāvāti 4 audio kanāli ar dažādu saturu, ko pārslēgt brīžos, ja esošais skanējums neapmierina, tādejādi skatītājs pats bija savas izrādes noteicējs.

Tādā formāli neformālā atmosfērā skatītāji tika iepazīstināti ar tā laika svarīgākajiem cilvēkiem, politiskajām partijām un uzskatiem, kas noteica Latvijas likteni. 

Izrādes pēcgarša katram bija citādāka – kāds bija sajūsmināts par jauno tehnoloģiju izmantojumu teātrī, cits atzina, ka labāk izpratis šo vēsturisko notikumu – valsts dibināšanu. Un vienas receptes, kā uztvert šo izrādi jau nemaz nav. Katrs līdzi paņēma sev vērtīgāko.

Skolēnu atsauksmes

 

Ekskursija uz Melngalvju namu.

2019. gada 10. oktobrī - 5. a klase un 2019. gada 15. oktobrī -  8.b klase devās uz Melngalvju namu.

Ekskursija pa Melngalvju namu kopā ar gidi bija ļoti interesanta. Sākās ar pagrabstāvu, kurā skolniekus iepazīstināja gan ar vēsturi, ar vēsturiskiem faktiem, nama nozīmi. Turpinājumā tika izkaltas monētas. Cik smags ir veseris un cik precīzi jātrāpa, lai monēta būtu skaidi izkalta. Turpinājumā sekoja dzīru istaba, un vēsturiski interesantais stāstījums, ko drīkstēja darīt un ko nedrīkstēja darīt mielošanās un dzīru laikā.. Un , ja vēl apgāzās alus krūze, tad tik skaties, lai nav izlijis lielāks par plaukstu, jo tad varēja iedzīvoties nepatikšanās un soda naudā. 

Apskatījām arī Melngalvju viesu telpas ar milzīgi krāšņām kristāla lustrām, skaitījām maurus, un,  protams, neaizmirstama ir sudraba kolekcijas izstāde. 

Pēc ekskursijas, gājām uz 5D kino "Lidojums virs Rīgas". Izbaudīt jaunās tehnoloģijas kino bija interesanti, jo sajūtas radīšanai krēsli gan kustējās, gan drebēja, arī ūdeni uzšļāca. Ekskursija tiešām bija jauka. Paldies Melngalvju nama gidēm.

Ekskursija uz VEF kultūras pili un VEF vēstures muzeju.
Pasākums “Vecrīgas pētnieks” (Vecrīgā).

2019.gada 7.martā 12.klases skolēni kopā ar skolotāju devās ekskursijā, kuras laikā  iepazinās ar VEF kultūras pils vēsturi un VEF vēstures muzeja ekspozīciju, padziļināja zināšanas par Rīgas vēsturi, veidoja pozitīvu attieksmi pret savu dzimto pilsētu, tās vēsturi un kultūru, veicināja patriotismu, veidoja draudzīgu un saliedētu klases kolektīvu, paaugstināja savu kultūras līmeni un paplašināja redzesloku.

Ekskursijas laikā notika brauciens sabiedriskajā transportā pa Rīgas centru un pastaigas pa Rīgas ielām.  

Ekskursijas gida pavadībā bija iespēja aplūkot VEF Kultūras pils Lielo zāli, Kamerzāli, Spoguļzāli,  Izstāžu zāli, mēģinājumu telpas, semināru telpas. Gida stāstījums bija papildināts ar interesantiem faktiem par pils arhitektūru, vēsturi un rekonstrukciju.

VEF vēstures muzejā gids iepazīstināja ar slaveniem ražojumiem. Skolēnu vēstures izziņa noslēdzās ar testu par redzēto un dzirdēto VEF Kultūras pilī.

Iepazīšanās ar Vecrīgas pilsētvidi tika organizēta ar spēles elementiem klašu komandās.  Pastaigu kvests Vecrīgā: klašu komandas, atbildot uz jautājumiem, izmantojot IT tehnoloģijas, iepazīs Vecrīgas ēkas, leģendas, personības, ielas un arhitektūru.

Visiem skolēniem ļoti patika gids – jautrs, ar humora izjūtu un dziļām zināšanām, kā arī kultūras pils ēkas izskats pec rekonstrukcijas un ar VEF vēsturi saistīti interaktīvi piedzīvojumi: piemērām, izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio. Ekspozīcijā skolēni apskatīja starptautiskās izstādēs godalgotas telefonus un radioaparātus, starp tiem arī leģendāros Tūristu un Spīdolu. Bērniem bija parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators, elektroniskais gans u.c., ko precīzi raksturo teiciens: "VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām.", kā arī 50.– 80. gadu telefoni, telefona centrāles, tranzistoruztvērēji un stereomagnetolas raksturo VEF sasniegumus padomju periodā.

Vecrīgā klašu komandas izpildīja komandu uzdevumus patstāvīgi.  Katra komanda saņēma aploksni ar uzdevumu un aizgāja pa norādīto maršrutu. Foto atskaiti vajadzēja izsūtīt gidam. Tāpēc kā laikapstākļi bija lietaini, ar aukstu vēju, ekskursijas beigās skolēni ar prieku iegāja pasildīties un pārspriest ekskursiju mājīgā Rīgas kafejnīcā.

Pēc 12.klašu skolēnu atsauksmēm un ieinteresētību ekskursijā uz VEF vēstures muzeju un pasākumu “Vecrīgas pētnieki” devās arī 10. un 11.klases skolēni kopā ar audzinātājām O.Semjonovu un O.Ksenzovu.

Skolotāja Anna Korota