Informējam, ka šajā Informatīvajā sistēmā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Informatīvās sistēmas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti. Turpinot lietot šo Informatīvo sistēmu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Latvija

No 2018. gada 16. līdz 20. aprīlim mūsu skolā viesosies skolotāji un skolēni no:

 • Kipras;
 • Rumānijas;
 • Portugāles;
 • Spānijas;
 • Grieķijas.

Kopīgā darbā iepazīsimies ar Latvijas galvaspilsētas Rīgas vecpilsētu un citu Latvijas UNESCO mantojumu:

 • Skaistos Daugavas lokus Latgalē;
 • Kuldīgas vecpilsētu Ventas senlejā;
 • Arheoloģiskais komplekss Grobiņā.

Vizītes ietvaros mūsu skolas skolotāji un skolēni iepazīstinās partnerskolu skolotājus un skolēnus ar Latvijas vēsturi, kultūru un reliģiju.

Skolēni varēs praksē pielietot savu angļu valodas stundu laikā iegūtās zināšanas, lai sazinātos ar saviem vienaudžiem no partnerskolām.

Rumānija

No 2018. gada 1. līdz 5. martam mūsu skolas skolotāji devās sadarbības vizītē uz Rumāniju, kuras ietvaors:

 • Tika aktīvi plānots turpmākais projekta realizēšanas ceļš;
 • Iepazītas sadarbības skolas;
 • Iepazīts  Rumānijas UNESCO mantojums.

Šajā vizītē piedalījās mūsu skolas projekta koordinatore Antra Balode un skolotājas: Dzintra Lazda, Svetlana Švabe, Sondra Beitāne.

 

 

ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Erasmus+

 

Erasmus+ programma ir iespēja Latvijas skolu skolēniem mācīties un gūt pieredzi ārvalstīs.

Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības atbalsta inovatīvas prakses attīstību, nodošanu un/vai īstenošanu, kā arī kopīgu iniciatīvu īstenošanu, lai atbalstītu sadarbību, mācīšanos no līdzbiedriem un pieredzes apmaiņu Eiropas līmenī.

Stratēģiskā partnerība izglītības un mācību jomā sniedz sadarbības iespējas dažāda veida organizācijām. Šo projektu ietvaros var radīt un ieviest inovatīvas metodes izglītībā. Stratēģisko partnerību ietvaros īstenotie projekti paaugstina izglītības kvalitāti, modernizē institūcijas, veicina sociālās inovācijas un atbalsta izglītības iestāžu sadarbību ar darba tirgū.

Projektu konkursā iesniegtos projektus novērtē Nacionālā aģentūra atbilstoši kvalitātei, vadoties pēc Eiropas Komisijas (EK) noteiktajiem projektu vērtēšanas kritērijiem.

Skolu apmaiņas partnerībā var piedalīties tikai skolas. Projektos var izmantot mobilitātes iespējas skolēniem un personālam, lai iesaistītajām skolām palīdzētu pilnveidoties kā organizācijām un palielināt spēju strādāt starptautisku projektu ietvaros. No 2014.gada Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola aktīvi iesaistījusies Erasmus+ Stratēģiskās partnerības (KA2) programmā

Projektos iesaistītās skolas aicinātas izmantot eTwinning tiešsaistes platformu, lai sadarbotos projekta īstenošanā.

Our Culture and History through active Participative methods

Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola uzsāk darbu "Our Culture and History through active Participative methods" projektā, kurā piedalās sadarbības partneri no

Rumānijas, Kipras, Spānijas, Portugāles un Grieķijas.

Projekta mērķis: iepazīt savu un sadarbības valstu UNESCO mantojumu praktiskā darbībā.

Starptautiskās sanāksmes:

Rise and Shine

2014. - 2016. gads

ERASMUS+ starptautiskā  projekta "Rise and Shine" īstenošanā ir iesaistījusies visa skola. Skolēni un skolotāji piedalās dažādās sporta aktivitātēs un organizē interesantus pasākumus, kas popularizē sportu un veselīgu dzīvesveidu.

No 2014. gadā 24. novembra līdz 28. novembrim viesojāmies Ungārija Nireģhāza.

Ar darbiem  un idejām 2015.gada 16.martā devāmies vizītē uz Turciju Ankāru.

2015.gada maija sākums bija satraukuma pilns, jo pieņēmām sešu valstu delegācijas savā skolā un valstī. Mūsu ciemiņi bija skolēni un skolotāji no Ankaras, Nyíregyháza, Sesto San Giovanni, Hellinas, Mosjøenas un Thessaloniki.

2015.gada rudenī atsākām radošu darbu pie projekta vārdnīcas un sporta bukleta izveides.

Aizraujoša un dziedoša vizīte notika no 2015.gada 12.oktobra līdz 16.oktobrim Sesto San Giovanni un Milanā Itālijā.

Ar saulainu un siltu laiku un dažādām ūdens sporta aktivitātēm mūs pārsteidza viesošanās Hellinā Spānijā no 2015.gada 9.novembra līdz 13.novembrim.

Draugiem Mosjeon Norvēģijā bija īpaši plāni sanāksmes laikā no 2016.gada 14.februāra līdz 19.februārim. Mēs tikām nodarbināti ar visdažādākām sporta aktivitātēm, izbaudījām sniegotos Mosjoen kalnus, iepazinām dažādas aktivitātes dabā.

Ātri gan skrien laiks, taču darba vēl daudz. Noslēguma vizīte Grieķijā jau pavisam tuvu no 2016.gada 15.aprīļa līdz 22.aprīlim. Tajā izbaudījām senatnes garšu, apguvām senas rotaļas un spēles.

Projekta laikā iepazināmies ar visdažādākajiem sporta veidiem, komunicējām angļu valodā, iepazinām citu tautu kultūru un tradīcijas, iemācījāmies citu tautu dejas un sporta spēles. Kopīgi izveidojām kalendāru 2015. un 2016.gadiem, plakātus par sportu un veselīgu dzīves veidu un uzturu, vārdnīcu un grāmatu par sportu Latvijā.