Informācija par mutes un deguna aizsargmasku lietošanu izglītības iestādēs

Šā gada 12. janvārī valdība nolēma, ka organizējot mācību procesam klātienē, gan pedagogiem, gan bērniem mācību stundu laikā un ārpus tām citās skolas telpās – starpbrīžos, būs jālieto sejas maskas.

Lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi un arī nepieciešamību maskas mainīt ik pēc noteikta laika, skolēniem tiks piešķirtas valsts iepirktās daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas. Skolēni var lietot arī savas personīgās sejas maskas.

Vienas mācību dienas laikā skolēnam nepieciešamas vismaz 2 sejas maskas, bet dienās, kad ir sporta stundas, nepieciešamas 3 sejas maskas. Sporta stundas laikā masku nelieto, taču tūlīt pēc sporta stundas sejas maska ir jāuzliek.

Tīrās maskas un izlietotās maskas jāuzglabā atsevišķos plastmasas maisiņos. Vienreizlietojamo masku pēc noņemšanas ievieto plastmasas maisiņā un izmet nešķirotajos atkritumos. Daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas jāmazgā katru dienu vismaz 600 temperatūrā (skatīt pielikumā higiēnisko masku lietošanas instrukciju).

Pēc speciālistu sniegtās informācijas hroniskas somatiskas saslimšanas, t.sk. bronhiālā astma, alerģiskas dabas saslimšanas u.c. nav iemesls maskas nevalkāšanai. Nepieciešamības gadījumā masku var uz 1-2 minūtēm noņemt un turpināt to lietot.

Ja bērnam ir psihiskās veselības traucējumi, tad šādos gadījumos no sejas maskas nēsāšanas atbrīvo psihiatrs. 

Ja vecāki uzskata, ka izglītojamais sejas masku nevar nēsāt, tad vecākiem mācības jānodrošina mājās, vienojoties ar skolu par bērna izglītošanu mājās un uzņemoties atbildību par mācību procesa norisi.

Pielikumā Valsts izglītības satura centra sagatavotie ieteikumi mutes un deguna aizsega lietošanai izglītības iestādē. Lūgums vecākiem ar tiem iepazīties un pārrunāt ar bērniem sejas aizsargmasku lietošanas nosacījumus. Būsim atbildīgi pret sevi un citiem! Būsim veseli! 

- Vebinārs "Ieteikumi mutes un deguna aizsega lietošanai izglītības iestādēs"

- Atkārtoti lietojamās higiēniskās sejas maskas tehniskais raksturojums

  • Up Next Kā pareizi lietot sejas masku
  • Up Next Как правильно пользоваться маской для лица
  • Up Next Masku dziesma

 

 

Slimības palīdzības pabalsts

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē, ka no 30. novembra ir iespēja pieteikties vienreizējam slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

pamata informācija par šo pabalstu un tā saņemšanas nosacījumiem

informāciju par to, kam jābūt izziņā, kas jāiesniedz VSAA vecākiem, kuri vēlas pieprasīt šo pabalstu, un kādas ir iespējas to nosūtīt

 

 

 

 

Sejas maskas

Cienījamie vecāki!

SIA "PRO Fashion" piedāvā Jums iegādāties  daudzreiz lietojamas higiēniskas sejas maskas pašiem un bērniem uzņēmuma veikalā Krišjāņa Barona ielā 119, Rīgā, tālr. 28801548, darba dienās plkst. 8:00-17:00.
Cena:  1.50 EUR – pieaugušiem, 1.00 EUR - bērniem.

Skolas formu piegādātājs
SIA "PRO Fashion"